Co koniecznie zobaczyć w Tajlandii? Najważniejsze miejsca

Tajlandia cieszy się ogromną popularnością wśród turystów – z egzotycznych azjatyckich kierunków jest najczęściej wybierany. Poniżej podpowiadamy, co trzeba zobaczyć podczas urlopu.

Na początku zaznaczę, że nasze zestawienie to duży skrót – miejsc godnych uwagi jest o wiele więcej. Tajlandia to jeden z popularniejszych kierunków w Azji Południowo-Wschodniej. Kraj ten szybko zyskuje popularność, ale i sympatię – nic dziwnego, że zasłużył na miano krainy uśmiechów.
To również dobry wybór na pierwszą samodzielną wyprawę dla tych, którzy chcą nieco zasmakować egzotyki, bo jest tu bezpiecznie, oferta noclegowa jest rozbudowana, miejscowi pomocni i życzliwi, a poza tym po Tajlandii można łatwo podróżować. Jeśli zatem wybieracie się do Tajlandii po raz pierwszy i samodzielnie – bez biura podróży – skorzystajcie z tych podpowiedzi.

O różnych zabytkach, np. świątyniach, możesz przeczytać niemal wszędzie. Mimo to nie można ich pominąć. Starożytne stolice Tajlandii to obowiązkowy punkt programu! Dla miłośników historii, architektury i kultury jest tu wiele kompleksów świątynnych, np. w mieście Ayutthaya – można wsiąść na łódź i ujrzeć słynne drzewo Bodhi z głową Buddy. Historyczny Park w Sukhotai to kolejne miejsce, w którym znajduje się kompleks świątynny – można wybrać się na spacer albo wsiąść na rower.

Tajlandia to również wspaniałe plaże. Egzotyczne wyspy to często najważniejszy cel podróży – idealne miejsce na wymarzone wakacje. ale które wybrać? Koh Samui to plaże, zwiedzanie wyspy i spacery po Parku Morskim Ang Thong. Wiele z wysp jest malowniczych i niemal odciętych od cywilizacji, co docenią miłośnicy relaksu.

Podczas wakacji w egzotycznym kraju, warto też poznać smaki lokalnej kuchni. Jest zupełnie inna niż dania europejskie! Najlepiej smakuje uliczne jedzenie, bo jest prawdziwe, autentyczne i najtańsze – krewetki z grilla, kurczak na patyku, pad thai? Ważna zasada – jadaj tam, gdzie miejscowi, nie w lokalach otwartych specjalnie dla turystów.

READ  Międzynarodowe Targi Turystyczne – czy warto?

KKw, fot.Josh13/Pixabay

Related Posts