Dlaczego blog o podróżowaniu?

Podróżowanie to doświadczanie życia, smakowanie przygody, nowe doznania, eksperymenty – oto odpowiedź, dlaczego to robię.


Zdarza mi się być w jakimś miejscu i przeżywać piękno krajobrazu, zachwycać się smakiem nigdy niejedzonej do tej pory potrawy. Często zaskakuje mnie życzliwość ludzka – zwykłe wsparcie, zainteresowanie, czy wszystko w porządku, czy czegoś nie potrzebuję. Inne obyczaje, kompletnie dla mnie niezrozumiałe języki, wreszcie traktowanie życia.

Dla tych chwil warto spędzić kilkanaście godzin w samolocie, przesiadać się na następny albo spędzić kilka dni na morzu. To jest niezwykłe uczucie, podniecenie, oczekiwanie – jak u małego dziecka. Możecie mi wierzyć albo nie – najlepiej przekonajcie się o tym na własnej skórze. Mnie zachwyca najbardziej Azja, ale może Wy odkryjecie swoje miejsce gdzieś indziej?
Mimo wszystko polecam Wam Azję na początek Waszej przygody z podróżowaniem bez biura podróży. Jest wiele miejsc przyjaznych turystom, bezpiecznych, świetnie przygotowanych na Wasze przybycie. Akurat w to musicie mi uwierzyć – przemysł turystyczny w Azji działa tak, aby najbardziej ułatwić Wam podróż. Wiecie, że Azja zajmuje aż 1/3 lądowej powierzchni Ziemi? Jest co odkrywać!

Zamówcie bilety lotnicze i przygotujcie wstępny plan podróży – bez obaw, on się jeszcze wiele razy zmieni. Na tym właśnie polega przygoda z podróżowaniem! Bądźcie spontaniczni, otwarci, gotowani na zmiany – weź ze sobą mapy, nawigację, trochę gotówki, nie bój się pytać miejscowych o radę.

KKw, fot.JESHOOTS-com/Pixabay

READ  Targi w Tajlandii

Related Posts