Filmy drogi, które warto zobaczyć

Filmy drogi to kino z motywem przygody, jazdy, wędrówki – ich celem jest przede wszystkim sama podróż i zbierane po drodze doświadczenia. Z drugiej strony droga jest symbolem, a bohaterowie szukają siebie, poszukują sensu życia, zmiany itd. Które warto obejrzeć? 

Filmy drogi to zwykle wartościowe kino, które szuka odpowiedzi na ważne pytania, pokazuje możliwość zmiany swojego życia, rozwoju, poszukiwań itd. Wyprodukowano ich wiele, gdyż cieszą się uznaniem. Warto przypomnieć sobie kilka z nich. Oto filmy z motywem drogi – kultowe i współczesne – wybrane przez naszą redakcję, które polecamy z czystym sumieniem.

Dennis Hopper – „Easy Rider”, 1969 r. Kultowy film drogi i zdecydowanie jeden z najpopularniejszych w swoim gatunku. To historia motocyklistów, którzy wyruszają w podróż przez Amerykę, ku wolności, ale za nielegalnie zdobyte pieniądze – pochodzące mianowicie z handlu narkotykami. W tle prawdziwy rock and roll, co też ma ogromne znaczenie! 

David Lynch – „Prosta historia”, 1999 r. Opowieść faktycznie wyjątkowo prosta. To historia starca, chorego i ledwo widzącego, który nagle dowiaduje się, że jego brat jest bardzo poważnie chory. Obaj nie mają ze sobą kontaktu od 10 lat i nagle Alvin postanawia wyruszyć w podróż… traktorem na spotkanie. „Prosta historia” zebrała świetne recenzje krytyków i widzów.

Sean Penn – „Into the Wild” („Wszystko za życie), 2007 r. W czasach, w których rządzą ogromne korporacje, wiele osób marzy, aby je porzucić i diametralnie zmienić styl życia. Jednak podróż prosto przed siebie, w nieznane, może też przerażać. Bohater filmu,  Christopher McCandless, rusza w podróż. Brak rozsądku, głupota, wielka odwaga? W tle zaś muzyka stworzona przez lidera Pearl Jam, Eddiego Veddera. 

Jean-Marc Vallée – „Wild” („Dzika droga”), 2004 r. Plecak i w drogę, aby podziwiać piękne widoki? Bohaterką jest młoda kobieta, która wyrusza w świat, nie mając wiele do stracenia. Niedawno straciła mamę, rozwiodła się i ucieka – ma do pokonania aż tysiąc mil szlakiem Pacific Crest Trai!

READ  Co koniecznie zobaczyć w Tajlandii? Najważniejsze miejsca

Kar., foto:

Related Posts