biuro

Neckermann ogłasza upadłość

Upadłość brytyjskiego biura podróży Thomas Cook sprawiła, że niewypłacalność zgłaszają też inne biura podróży i linie lotnicze. Powiązane z brytyjskim biurem był także Neckermann. Polski oddział, pomimo do tej pory stabilnej kondycji finansowej, również nie mógł dłużej działać bez wsparcia spółki głównej.

Thomas Book było najstarszym biurem podróży – mimo swojego stażu CEO firmy, Peter Fankhauser, oświadczył, że biuro zostało poddane przymusowej likwidacji. Co więcej, kilka dni później również Neckermann Polska ogłosił upadłość i złożył wniosek o niewypłacalności. Tymczasem poza krajem było aż 3,6 tys. Turystów podróżujących z ramienia ww. firmy.

Oficjalna przyczyna podana we wniosku: „W związku z zaistniałą sytuacją w dniu dzisiejszym zawieszamy wszelką działalność operacyjną związaną ze sprzedażą w Polsce produktów turystycznych”.

Powołano zespół kryzysowy w związku z sytuacją w Neckermann Polska, który przejął opiekę nad turystami, starając się zapewnić im dokończenie pobytu lub powrót. Turyści są wyrzucani z hoteli lub przebywają w hotelowych aresztach.

Dodajmy też, że Neckermann Polska ubezpieczony jest ma 25 mln zł w firmie Allianz. Spółka uruchomiła procedurę wynikającą z gwarancji ubezpieczeniowej. W razie takiej konieczności  – czyli gdy powyższa kwota okaże się niewystarczająca – zostanie uruchomiony tzw. drugi filar pomocy, czyli Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

KKw, foto: Alexas_Fotos / Pixabay

READ  Tajlandia – serce Azji

Related Posts