warsaw

Warszawa – ostatni moment na głosowanie w budżecie obywatelskim!

Czy oddaliście swoje głosy? Do 23 września można było zdecydować, na co warto przeznaczyć pieniądze w ramach budżetu obywatelskiego w Warszawie. Zgłoszono aż 1425 projektów. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 3 października. 

W tym roku mieszkańcy Warszawy mogli wybierać aż z 1425 projektów – 101 ogólnomiejskich i 1324 dzielnicowych. Każdy mieszkaniec co roku może zgłosić pomysł, który następnie jest weryfikowany przez komisję (sprawdza ona koszt i czas realizacji). Najwięcej projektów, co ciekawe, zgłosili mieszkańcy Wawra – 137 pomysłów, a także Pragi-Południe – 134 inspiracje, a najmniej Wesołej – tylko 21. Głosy można oddawać przez Internet (twojbudzet.um.warszawa.pl) lub pisemnie w urzędach swoich dzielnic.

Warto brać udział w głosowaniu, bo pozwala nam to decydować o przeznaczeniu chociaż części funduszy z budżetu miasta. Warto podkreślić, że do tej pory w ramach wszystkich edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy stolicy zdecydowali, na co zostanie wydana kwota aż 260 mln zł! 

Do głosowania zachęca też prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. To już 6. edycja akcji, która pozwala mieszkańcom współdecydować, które z pomysłów warszawiaków zostaną zrealizowane i zmienią  Warszawę zgodnie z oczekiwaniami. 

83 mln do wydania w ramach akcji

W tym roku na realizację projektów w ramach budżetu obywatelskiego przeznaczono aż 83 mln zł, czyli niemal o 20 mln więcej niż rok temu. 25 mln zł to kwota na projekty ogólnomiejskie – w tegorocznej edycji zostanie zrealizowanych pięć takich projektów. Dla każdej dzielnicy ustalono inną kwotę inwestycji – największy budżet otrzymał Mokotów – ponad 7 mln zł, a najmniej Rembertów i Wesoła – około 830 tys. zł. 

Ewelina, foto: 12019 / Pixabay

READ  Międzynarodowe Targi Turystyczne – czy warto?

Related Posts